Zmień sposób w jaki kupujesz BI

GoodData proponuje Państwu i Państwa klientom nowy sposób tworzenia paneli i analiz – z pewnością prostszy i nie tak drogi.

Nareszcie nie ma potrzeby łączenia różnych technologii od samego początku. Dzięki kompleksowej platformie ‘on-demand’ GoodData mogą Państwo zacząć pracę już w kilka minut. Kilka tygodni wystarczy na dostarczenie pierwszego projektu, a później z łatwością można go rozwijać – dodając dane, źródła, analizy, panele i użytkowników.

5 wskazówek, które pomogą Ci nakreślić swoje podejście do BI

 1. Zmiana jest stała

  Jeśli jedna iteracja zmian w panelach zabiera Państwu więcej niż miesiąc, to czy na pewno udaje się Państwu nadążać za biznesem? Kluczem jest sprawność działania.

 2. Drill, baby, drill.

  Nigdy nie da się przewidzieć, w jaki sposób użytkownicy biznesowi będą chcieli analizować swoje dane, należy więc dać im zupełną swobodę zagłębiania się w danych w kierunku, w jakim będą chcieli.

 3. Wspaniałe jest wrogiem dobrego

  Wszyscy chcemy dostarczać doskonałe narzędzia analityczne. Musimy jednak pamiętać, że użytkownicy biznesowi są tak bardzo spragnieni danych, że wszystko co uda im się uzyskać traktują jak mannę z nieba. Dlatego też lepiej dać im w ciągu tygodnia coś co jest dobre, niż kazać im czekać pół roku na coś wspaniałego.

 4. Ostrożnie z danymi

  Narzędzia analityczne przetwarzają dane na pewnym poziomie. Należy się jednak wystrzegać ekstremów: podejścia, które „gromadzi wszystkie dane w jednym miejscu dla jednego wglądu we wszystko”, a także rozwiązania, które ignoruje problem danych (praktyczna wskazówka: brak hurtowni danych oznacza brak trendów historycznych i brak analizy krzyżowej).

 5. Koniec z uciążliwą pracą

  Czy na pewno chcą Państwo nadal instalować, zarządzać, konfigurować i optymalizować serwery, oprogramowanie, bazy danych i narzędzia oraz administrować użytkownikami? Najwyższy czas pozbyć się tych kłopotów.

Value GoodData Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value Value
 

GoodData

Open Source

Traditional

Data Visualization

SaaS

Agile First dashboards in days Weeks to download and configure Every new report takes 3 months Fast as long as you have the data in Excel (XLS) Fast to start, painful to change
On-demand We run your BI Roll your own BI Roll your own BI Roll your own BI On-demand
Approachable Designed for both biz and tech Great for coding and tweaking Great for BI dept., bad for everyone else Great for biz users. Tough to get data in. Looks like last year's BI
Before GoodDataBuild & Operate BI Infrastructure Activity GoodDataFocus on Business Value
Today: 75% of effort on low-value plumbing Arrow Tomorrow: 75% of effort delivering business value
Provision BI+DW infrastructure Provision Add users, projects (BI walled gardens)
Generate physical model/IT practices (tables, star schemas, metadata) Model Create logical model/business view (facts, metrics, attributes)
Stage, de-normalize, load, re-index Load Identify data sources, use ETL tools, call platform APIs
Platform operations (backups, monitoring, ETLs) Operate Operate BI (dashboards, reports, KPIs)
Focus on performance and scalability (caches, indexes, instances, load-balancing) Optimize Focus on results (get the right information to the right people)